Hlavní navigace

Betaverzi Exchange Serveru 2010 uveřejnila firma Microsoft - slibuje nativní podporu pro klasický i hostovaný provoz

16. 4. 2009

Sdílet


První veřejně dostupnou testovací verzi serverového řešení Exchange Server 2010 uvolnil Microsoft. Novinka podle výrobce předznamenává novou vlnu produktů rodiny Office (dalšími budou Office 2010, Microsoft SharePoint Server 2010, Microsoft Visio 2010 a Microsoft Project 2010) vyvíjených od počátku s možností instalace jako tradičního vlastního serveru v rámci firmy nebo využívání formou on-line služby. Významnou součást Exchange Serveru 2010 tvoří nový integrovaný archiv elektronické pošty a funkce, které pomáhají snižovat náklady a usnadňují každodenní práci uživatelů.
Po uvedení Microsoft Exchange Serveru 2010 na trh budou následovat inovované verze dalších produktů zaměřených na sjednocenou komunikaci.
Testovací verzi Exchange si je možné již dnes stáhnout ze stránek http://www.microsoft.com/exchange/2010.
Komerční verzi Exchange Serveru 2010 nabídne pak Microsoft v druhé polovině tohoto roku. Aplikace Microsoft Office 2010 a další produkty rodiny Office vstoupí do testovací fáze ve třetím čtvrtletí roku 2009 a k uvedení na trh dojde v první polovině roku 2010.
„Exchange 2010 zákazníkům otevře nový pohled na jednotnou komunikaci a uživatelům připojeným prostřednictvím internetu a mobilních zařízení nabídne mnohem pohodlnější práci," slibuje Aleš Růžička, manažer divize information Worker společnosti Microsoft v České republice. „Zákazníky určitě potěší například integrovaný archiv elektronické pošty nebo nové funkce pro koncové uživatele."

Exchange Server 2010 přinese firmám následující výhody:
•Nižší náklady díky pružnému nasazení a možnostem správy. Exchange 2010 nabízí zákazníkům stejnou škálovatelnost pro fyzické nasazení v rámci firmy i při využívání přístupu k Exchange formou online služby poskytované Microsoftem či jeho partnery, nebo kombinaci obou přístupů. Nová verze navíc usnadňuje zajištění neustálé dostupnosti serveru a jeho obnovu v případě poruchy. Exchange 2010 dále nabízí vyšší výkon při využití levnějších, přímo připojených úložišť. Firmy tak prý mohou ušetřit až 85 procent nákladů na archivaci dat bez kompromisů v oblasti rychlosti a spolehlivosti.
•Ochranu informací a naplnění zákonných požadavků na uchování dat díky novému archivu elektronické pošty. Exchange 2010 přináší integrovaný archiv elektronické pošty, který usnadňuje ukládání a vyhledávání e-mailů v prostředí, které je všem uživatelům důvěrně známé. Tato nová funkce může pomoci více než 70 procentům firem, kterým v současnosti archiv elektronické pošty chybí (výzkum společnosti Osterman Research, 2008).
•Zvýšení produktivity práce díky novým funkcím. Microsoft Exchange 2010 v kombinaci s aplikací Outlook 2010 pomáhá uživatelům vyrovnat se s rostoucí záplavou e-mailů bez ohledu na to, zda používají pracovní počítač, netbook nebo mobilní telefon.

Nové uživatelské funkce zahrnují:
- MailTips. Ochranu proti omylům i cílené snaze o vynesení interních informací nabízí funkce MailTips, která uživatele varuje před definovanými nevhodnými nebo nedovolenými kroky, jako je nechtěné odeslání e-mailu velkým skupinám příjemců, lidem mimo kancelář nebo příjemcům mimo firemní strukturu.
- Náhled zpráv v hlasové schránce (Voice Mail Preview). Uživatelé hlasových schránek mohou prostřednictvím Exchange 2010 získat textové informace o obsahu hlasových zpráv přímo z aplikace Outlook.
- Vyloučení z konverzace (Ignore Conversation). Uživatelům, které obtěžují hromadné e-maily s vtipy, nabízí funkce Vyloučení z konverzace možnost se takových e-mailů zbavit.
- Řazení konverzací (Conversation View). Outlook 2010 umožní řadit zprávy mezi uživateli podle časové a obsahové návaznosti a zpřehlední tak informace ve složce s doručenou poštou.
- Pravidla pro telefonní hovory (Call Answering Rules). Exchange nabízí možnost vytvoření vlastního hlasového systému pro směrování telefonních hovorů (Zmáčkněte 1 pro spojení s...) v rámci firemní telefonní sítě.
- Jednotné rozhraní. Uživatelé díky vylepšením aplikací Outlook Mobile a Outlook Web Access budou s e-mailem pracovat stále stejně, bez ohledu na to, jaké zařízení pro přístup k elektronické poště použijí.

Našli jste v článku chybu?