Hlavní navigace

Bezdrátový gigabitový směrovač TP-Link TL-WR2543ND s rychlostí až 450 Mb/s

12. 4. 2012

Sdílet

Směrovač podporuje standard 802.11 a/b/g/n při maximální teoretické přenosové rychlosti až 450 Mb/s, přičemž je dvoupásmový – běží jak na frekvenci 2,4 GHz, tak 5 GHz. To zajišťuje bezproblémový a hladký datový tok ve chvílích, kdy je nejvíce potřeba, například při streamování médií v HD rozlišení či provozování skupinového videohovoru přes Skype.

Dvoupásmové provedení je praktické i z důvodů potenciální interference směrovače a dalších konkurenčních zařízení, běžících na přesycené frekvenci 2,4 GHz, jako jsou Wi-Fi směrovače ve vašem sousedství nebo bezdrátové telefony či dokonce mikrovlnné trouby.

TL-WR2543ND je kompatibilní s technologií IP QoS, která řídí provoz na síti a postará se o odpovídající využití přenosové rychlosti. Zároveň přiřazuje důležitějším aplikacím větší průchodnost dat na úkor aplikacím méně důležitým. Směrovač obsahuje mimo jiné i čtyřportový přepínač.

Součástí zařízení je i USB 2.0 konektor, který umožňuje například připojit tiskárnu pro sdílení v síti, případně datové úložiště (pro stejný účel). K úložišti pak mohou jednotliví uživatelé přistupovat lokálně nebo s využitím FTP protokolu. Zároveň můžete s ostatními sdílet vaše média, a to díky vestavěnému Media Serveru.

Další podporovanou technologií je WPS (Wi-Fi Protected Setup), kdy po stisku jediného tlačítka automaticky nastavíte spojení mezi přístupovým bodem a klientem s využitím protokolu WPA2.

Gigabitový směrovač TP-Link TL-WR2543ND je k dispozici u autorizovaných prodejců společnosti TP-Link za doporučenou maloobchodní cenu 1 999,- včetně DPH.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?