Hlavní navigace

Bezpečnější Exchange Server slibuje novinka od Esetu

Sdílet

Pavel Louda 4. 9. 2015

Nová generace Mail Security pro Microsoft Exchange Server nativně podporuje Remote Administrator 6, nástroj pro vzdálenou správu bezpečnostních produktů Esetu.

Pro usnadnění práce administrátorů s podezřelými zprávami je k dispozici funkce správy lokální karantény spamu, která umožňuje kontrolovat tyto zprávy a řešit je na dálku, pomocí rozhraní v internetovém prohlížeči.

Administrátoři mohou využívat také lokální volitelnou kontrolu. Ta umožňuje vybírat, jaké databáze a poštovní schránky se mají skenovat, což šetří systémové zdroje serveru.

Aktualizace a programové moduly je možné ukládat mimo defaultní lokaci. Protonejsou závisléna případech, kdy je nutné virtuální počítač vrátit do přechozího stavu. Výsledkem je, že se aktualizace a moduly nemusí stahovat znovu při každém vracení k předchozímu stavu systému.

 

Nové vlastnosti Mail Security 6 pro Microsoft Exchange Server podle výrobce:

 • Pokročilá kontrola paměti monitoruje chování škodlivých procesů a kontroluje je ihned po rozbalení v paměti. Proto je schopná detekovat i šifrované hrozby.
 • Exploit blocker chrání aplikace, jako jsou např. internetové prohlížeče, čtečky PDF, poštovní klienti nebo aplikace MS Office před zneužitím jejich bezpečnostních chyb.
 • Anti-Phishing chrání počítač před pokusy získat citlivé informace uživatele, jako jsou hesla, bankovní data nebo údaje o kreditních kartách.
 • Cloudová databáze hrozeb LiveGrid umožňuje efektivně detekovat škodlivý kód ještě před tím, než je vydána nová aktualizace virové databáze.
 • Lokální karanténa spamu nabízí lepší kontrolu a správu nevyžádaných zpráv pomocí samostatného webového rozhraní.
 • Automatické výjimky vyloučí z rezidentní kontroly citlivé soubory a složky, které mohou způsobovat konflikt s antivirovým jádrem. Program automaticky detekuje role serveru
  a aplikace třetích stran.
 • Nová pravidla pro nakládání se zprávami umožňují upravit práci se zprávami na základě jejich vlastností a mnoha podmínek. Pravidla se uplatňují zvlášť pro transportního agenta
  a zvlášť pro databázi.
 • Nové uživatelské rozhraní a pokročilé nastavení rozdělené do jednotlivých částí.
 • Důležité informace na jednom místě, kdy všechny protokoly důležité pro sledování aktivity serveru a odstranění problémů jsou přístupné přímo z hlavního okna na jedno kliknutí.
 • Instalace s výběrem jednotlivých komponent umožňuje nainstalovat jen požadované části produktu.
Našli jste v článku chybu?