Hlavní navigace

Bezpečnější firemní data v soukromých mobilech slibuje novinka Sophosu

2. 2. 2016

Sdílet

Secure Email je kontejnerové řešení pro správu osobních informací (personal information management, PIM), tedy elektronické pošty, kalendářů i kontaktů. Díky oddělení osobních a firemních informací mohou organizace zajistit ochranu svých dat bez jakéhokoli dopadu na soukromí uživatelů. IT administrátoři mohou zpřístupnit elektronickou poštu na mobilních zařízeních zaměstnanců vzdáleně, a to na všech hlavních platformách včetně iOS, Windows 10 Mobile i různých verzích operačního systému Android.

Zdokonalení se dočkalo i řešení Secure Workspace, jehož součástí je nově i prohlížeč Corporate Browser, díky kterému je přístup k často používaným firemním stránkám i aplikacím jednoduchý a bezpečný. Řešení zajišťuje zaměstnancům bezproblémový a bezpečný přístup k dokumentům včetně podpory týmové spolupráce kdykoliv je potřeba.

V případě cloudových úložišť jako je Dropbox, Google Drive, Microsoft OneDrive nebo Egnyte mají navíc uživatelé pod kontrolou jak přístupová, tak i publikační práva. A díky vestavěné podpoře šifrování souborů Safeguard pak mohou uživatelé dokumenty a data přenášet bezpečně mezi mobilními zařízeními, cloudovými úložišti i firemními koncovými body.

Mobile Control 6.0 vedle malwaru a potenciálně nežádoucích aplikací dokáže detekovat i zařízení se systémem odemčeným pomocí tzv. jailbreakingu nebo rootování.  Nová verze odstíní infikovaná a nekompatibilní zařízení od firemní sítě jako celku a automaticky zablokuje přístup na škodlivé nebo nežádoucí webové stránky.

 

Funkce řešení Sophos Mobile Control 6.0  podle výrobce:

  • Bezpečné oddělení podnikové a osobní elektronické pošty, kalendářů a kontaktů
  • Šifrování souborů umožňující bezpečný přesun dat mezi mobilními zařízeními a cloudovými úložišti
  • Vyšší produktivita zaměstnanců díky bezpečnému prohlížeči
  • Komplexní podpora zařízení
Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?