Hlavní navigace

Bezpečnostní aplikace od IBM nově ochrání mobily i cloud

2. 11. 2012

Sdílet

Pomůže také lépe zabezpečit databáze, získávat tím pohled na prostředí big dat (jako je např. Hadoop) v reálném čase a zautomatizovat správu datové bezpečnosti a procesů na dodržování předpisů.

Pro ochranu big dat nabízí IBM řešení Guardium, který v reálném čase monitoruje dodržování standardů pro systémy na bázi Hadoop, jakými jsou např. InfoSphere BigInsights a Cloudera, a automaticky o tom zhotovuje zprávy.

Díky sjednocené kontrole napříč datovými zdroji mohou zákazníci porozumět vzorcům přístupů k datům a aplikacím, což jim pomůže kontrolovat změny dat a předejít jejich úniku.

S využitím integrovaných auditních analýz lze pravidelně generovat zprávy o dodržování předpisů a distribuovat je kontrolnímu oddělení k elektronickému schválení. To z nich může vyvozovat případné důsledky a dokumentovat výsledky nápravných opatření.

Organizace mohou také zautomatizovat odhalování zranitelností a navrhnout prioritní nápravná opatření i v rámci silně heterogenních infrastruktur.

Nad rámec zabezpečení dat ve složitých prostředích přichází IBM s lepší správou šifrování dat, která organizacím umožňuje automatické obnovení klíčů a podporuje nejnovější verzi standardu KMIP (Key Management Interoperability Protocol).

IBM také nově nabízí kontrolu ověřování s posouzením rizik pro mobilní uživatele, integraci správy přístupu při vývoji a implementaci mobilních aplikací a zvýšenou kontrolu pro mobilní zařízení.

Dalším novým produktem IBM je komplexní systém Mobile Security Framework na vývoj adaptabilního zabezpečení ochrany dat v přístroji, na přístupové bráně a v aplikacích.

Uživatelům mobilních přístrojů IBM nabízí rozsáhlejší přístupovou kontrolu se zohledněním kontextu, lepší mobilní ochranu před hrozbami a zvýšenou kontrolu pro mobilní zařízení.

Díky širokému portfoliu řešení mobilní bezpečnosti a správy (včetně řešení bezpečnosti mobilních aplikací a celkové mobilní ochrany před hrozbami) může IBM podle svých slov pomoci chránit před útoky vědomého či nevědomého rázu (např. v případě rizikového přístupu zaměstnance k datům a aplikacím) kdykoli, kdekoli a z jakéhokoliv přístroje.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?