Hlavní navigace

Bezpečnostní produkty pro firemní servery představila firma Kaspersky

7. 12. 2010

Sdílet

Prvně jmenované řešení nabízí antimalware a antispamovou ochranu pro poštovní servery Microsoftu. S antispamovým enginem čtvrté generace, který obsahuje pokročilé technologie pro skenování na základě formálních atributů, může toto řešení podle dodavatele dosahovat až 99 % účinnosti při odhalování nevyžádaných zpráv, a to prý s minimem falešných poplachů. Nový antivirový engine poskytuje zvýšenou míru detekce malwaru, zdokonalení výkonu a provozní stability aplikace se současným snížením náročnosti na systémové zdroje.

Aktualizovaná verze umožňuje uživatelům vytvářet vlastní důvěryhodné whitelisty a blacklisty SMTP serverů odesílatelů nebo IP-adres. Jako další stupeň ochrany proti spamu se zprávy skenují pomocí seznamů spamerských adres DNSBL a technologie SURLB určené pro detekci spamerských URL přímo ve zprávách. Aplikace se spravuje v prostředí Microsoft Management Console (MMC).

Kaspersky Anti-Virus 8.0 for Microsoft ISA Server and Forefront TMG Standard Edition je součástí produktových řad Kaspersky Security for Internet Gateways a Kaspersky Total Space Security.

Aplikace poskytuje mimo jiné skenování síťového provozu procházejícího přes Microsoft ISA server a přes Forefront TMG Internetové brány. Antivirový engine zkoumá soubory téměř libovolného typu v přenosu dat protokolů HTTP, HTTPS, FTP, POP3 a SMTP. Skenování souborů probíhá v reálném čase prý bez znatelných časových prodlev.

Součástí řešení je nový antivirový engine 8.0, který minimálním způsobem zatěžuje systémové prostředky a těží z kombinace tradičních technologií spočívajících na signaturách a heuristických detekčních metodách. Zajišťuje tak ochranu před novými i nově vznikajícími hrozbami.

Nejnovější verze zvládá práci a detekci souborů téměř jakéhokoliv formátu včetně archivů a komprimovaných souborů. Skenuje HTTP a FTP provoz na veřejných serverech, stejně tak jako provoz přes VPN spojení, čímž zajišťuje nadstandardní míru ochrany i v případě vzdáleného přístupu do sítě. Infikované, poškozené nebo podezřelé soubory se nezvratně nemažou - vytvářejí a ukládají se kopie, s možností snadného vyhledání, umožňující obnovu v případě potřeby.

Aplikaci lze spravovat lokálně nebo vzdáleně pomocí MMC. Řešení podporuje nové platformy Microsoft Forefront TMG a Microsoft Windows 2008 R2.

Našli jste v článku chybu?