Hlavní navigace

Bezplatnou webovou službu pro business intelligence představil SAP

4. 11. 2010

Sdílet

BI OD představuje sadu nástrojů a postupů, pomocí kterých lze analyzovat existující podniková data – shromážděná například v excelových tabulkách nebo jiných dokumentech – a získat tak informace pro správné rozhodování.

Řešení je dostupné ve formě internetové aplikace na adrese bi.ondemand.com a nevyžaduje žádnou instalaci ani implementaci do podnikového IT prostředí. V základní verzi je k dispozici zdarma. Do prostředí BI OD je možné nahrávat data v různých formátech, včetně nejběžnějších kancelářských dokumentů.

Mezi výhody řešení SAP BI OnDemand patří nulové pořizovací náklady, možnost okamžitého použití a také možnost přistupovat k němu odkudkoliv. Kromě běžného počítače lze pro přístup využít i mobilních zařízení, jako jsou smartphony či tablety.

Podle výzkumu společnosti Gartner používalo v roce 2009 některé řešení Business Intelligence jen 28 % firemních zaměstnanců z těch, kteří by mohli jeho přínosů využít a zvýšit tak efektivitu své práce. Podniková praxe přitom potvrzuje, že řada firem nemá dobrý přehled o tom, jak efektivní jsou jednotlivé činnosti, oddělení nebo pracovníci. Vyhodnocování firemních dat (jako jsou třeba tržby nebo ziskovost) obvykle probíhá periodicky, což ale v dnešní ekonomicky náročné době nestačí – data jsou zapotřebí ihned.

Našli jste v článku chybu?