Hlavní navigace

Bezplatný antivir od Microsoftu ponese označení Security Essentials

Sdílet

Martin Noska 19. 6. 2009

Microsoft Security Essentials bude zdarma k dispozici pro uživatelé operačních systémů Windows XP SP3, Vista a Windows 7 nehledě na edici. K dispozici bude 32bitová i 64bitová verze.

Microsoft podle informací expertů z Neowin.net chystá uvolnit beta verzi tohoto nástroje již v příštím týdnu (na peer to peer sítích se již vyskytuje verze, která pravděpodobně bude totožná s chystanou betou a jež před několika dny unikla na internet). Finálního produktu by se měli uživatelé dočkat do konce letošního roku, konkrétní termín však nebyl zatím zveřejněn. Jak napovídá už samotný název, bude se jednat o aplikaci se základní funkcemi, která by měla být schopna detekovat standardní typy malwaru jako viry, spyware, rootkity a trojany. Microsoft Security Essentials nebude dodáván spolu s operačním systémem a uživatelé si jej bude moci stáhnout z internetu. S uživateli bude Security Essentials komunikovat prostřednictvím jednoduchého grafického rozhranní.

Od doby, co se objevily první zprávy o řešení Security Essentials, experti se přou, zda tento produkt promění trh s bezpečnostními řešeními a zda bude konkurencí pro komerční řešení, které nabízí další výrobci. Podle všeho se však zdá, že Security Essentials bude nejspíše zjednodušenou verzí dřívějšího bezpečnostního řešení Microsoftu s názvem OneCare a komplexním komerčním produktům s velkým spektrem funkcí nebude konkurovat. Nicméně bude vhodnou alternativou pro ty uživatele operačních systémů Windows, kterým stačí základní ochrana jejich PC a nechtějí do tohoto řešení příliš investovat.

Našli jste v článku chybu?