Hlavní navigace

Bezplatný nástroj Acronis Drive Monitor pomáhá předejít haváriím disků v PC i v serverech

Sdílet

Martin Noska 21. 6. 2010

Acronis Drive Monitor je freewarová softwarová aplikace, která monitoruje zdravotní stav pevných disků na serverech, PC nebo noteboocích. Pomáhá upozornit uživatele na problémy, které mohou indikovat hrozící selhání, čímž jim dává čas reagovat, zálohovat data obsažená na pevných discích a připravit náhradní hardware.

Když Acronis Drive Monitor zjistí problém, vygeneruje e-mail nebo varování na obrazovce, které popisuje konkrétní zjištění. Nabízí dle výrobce jednoduché a snadno pochopitelné vysvětlení varování a nabízí uživateli postup, který je třeba provést, aby byl problém napraven. Barevně označené shrnutí poskytuje přehled o zdravotním stavu disku a zjištění jsou shrnuta v týdenních zprávách.

Acronis Drive Monitor sleduje zdravotní stav operačního systému, kontroluje datum posledního zálohování a vyhodnocuje data činnosti disku, která jsou u většiny disků generována přes monitorovací funkci nazývanou S.M.A.R.T. (Self-Monitoring, Analysis and Reporting Technology). Acronis také prostřednictvím skriptů podporuje další úložná zařízení, jako jsou systémy RAID, které nejsou kompatibilní se S.M.A.R.T. Navíc Acronis Drive Monitor také monitoruje zprávy v protokolu událostí systému Windows, který indikuje, která data mohou být ohrožena.

Acronis Drive Monitor je integrován s aktuálními verzemi produktů Acronis pro zálohování a obnovu pro domácnosti a firmy. Uživatelé podnikového softwaru Acronis Backup & Recovery 10 i uživatelé softwaru pro domácí počítače Acronis True Image Home 2010, Acronis Backup and Security 2010 mohou využít schopnosti nástroje Acronis Drive Monitor a okamžitě automaticky spustit zálohování kteréhokoliv disku, který ukáže příznaky hrozícího selhání. Program uživatele také upozorní, pokud nebyla provedena záloha.

Acronis Drive Monitor funguje na většině počítačů, pracovních stanicích nebo serverech se systémem Windows a kontroluje události OS vztahující se k diskům, chyby systému souborů a negativní změny funkcí disků monitorované pomocí S.M.A.R.T., jako je propustnost, doba roztočení disku a četnost chyb vyhledávání. Ke stažení je zdarma z webu výrobce.

Našli jste v článku chybu?