Hlavní navigace

BitTorrent a µTorrent používá již 100 milionů lidí

5. 1. 2011

Sdílet

BitTorrent včera oznámil, že jeho klienty BitTorrent Mainline a µTorrent již využívá přes 100 milionů lidí. Každý den tak tyto dva klienty pro sdílení dat využívá asi 20 milionů uživatelů z více než 220 zemí světa, kteří mluví 52 jazyky. Společnost BitTorrent také uvedla, že blíže nespecifikované procento uživatelů, kteří si klienty stahují, instaluje k němu přiložený toolbar, jenž každý rok firmě vydělává další miliony dolarů. BitTorrent byl založen v roce 2004 a v současné době má 37 zaměstnanců.

µTorrent pro Windows byl poprvé vydán v září roku 2005 a brzy se stal nejpoužívanějším torrentovým klientem. BitTorrent proto tohoto minimalistického klienta koupil v prosinci 2006. Původní BitTorrent Mainline pak byl v následujících letech předělán ve stylu µTorrentu.

"Pro náš tým je to skvělý den," uvedl v prohlášení Eric Klinker z BitTorrentu. "Naší vizí je vytvoření kompletního ekosystému skládajícího se ze softwaru, obsahu a zařízení, díky nimž by tvůrci obsahu mohli své výtvory šířit mezi široké množství uživatelů. Tento milník značí velikost naší uživatelské základny a sílu našeho softwaru."

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?