Hlavní navigace

Black Hat: Android má v sobě závažnou chybu

13. 8. 2015

Sdílet

Chyba, kterou objevili analytici Check Pointu, ovlivňuje zařízení významných výrobců, včetně společností LG, Samsung, HTC a ZTE.

„Certifi-gate“ je zranitelnost, která umožňuje aplikacím získat nelegitimní privilegovaná přístupová práva, která jsou obvykle používána pro vzdálenou podporu aplikací (předinstalovaných aplikací i nainstalovaných uživateli).

Útočníci mohou zneužít Certifi-gate pro neomezený přístup k zařízení a mohou krást osobní údaje, sledovat polohu zařízení, zapnout mikrofony pro záznam rozhovorů a provádět řadu dalších akcí s infikovaným zařízením.

Všichni dotčení prodejci začali uvolňovat aktualizace. Zranitelnost nelze opravit, jedinou možností je provést aktualizaci zařízení, což je poměrně pomalý proces. Android nenabízí žádný způsob, jak zrušit certifikáty používané k podpisu zranitelných pluginů.

Uživatelé mobilních zařízení se systémem Android si mohou ověřit, jestli je jejich zařízení ohroženo zranitelností Certifi-gate prostřednictvím bezplatné skenovací aplikace Certifi-gate Scanner na Google Play.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?