Hlavní navigace

Budovat datová centra s obrovskou škálovatelností umožní novinky Cisca

Sdílet

Pavel Louda 10. 11. 2011

Produktová řada Nexus 7000 přichází v druhé generaci umožňující provozovat až 12 000 serverových ethernetových portů s propustností 10 Gb/s, přepínače Nexus 5500 jsou nyní vybaveny sadou funkcí  FabricPath a firma rozšířila o nová zařízení i řadu Nexus 3000.

Tyto inovace jsou prý reakcí na exponenciální růst objemu dat přenášeného na internetu. Jen do roku 2013 by mělo jejich množství stoupnout na 56 exabajtů měsíčně. Datová centra musí i přes výrazné rozšíření kapacity zůstat bezpečná a flexibilní, aby vyhověla nárokům fyzických, virtuálních i cloudových výpočetních prostředí a tyto požadavky ohlášená rozšíření a vylepšení jednotlivých produktových řad naprosto splňují.

Druhá generace přepínačů Nexus 7000 je vybavena novým modulem Fabric 2 a novou vysoce výkonnou síťovou kartou pro L2/L3 10Gb Ethernet. Zároveň podporuje FabricPath a Fabric Extender (FEX).

Přepínače Cisco Nexus 5500 nyní mohou využívat FabricPath, inovované rozšíření operačního systému NX-OS. FabricPath umožňuje škálovat výkon na systémové úrovni a řeší záležitosti spojené s virtualizací, dynamickou zátěží generovanou mobilním provozem a s aplikacemi provozovanými v clusterech. Přepínače Nexus 5500 tak mohou podporovat tisíce virtuálních strojů.

Cisco zároveň uvedlo dva nové modely přepínačů Nexus 3000 s velmi nízkou latencí a vysoce propustnými 40Gb ethernetovými porty a rozšířila své bezpečnostní portfolio o virtuální firewall pro zabezpečení cloudových prostředí.  ASA 1000V (Adaptive Security Appliance) spolupracuje se softwarovým přepínačem Nexus 1000V a ve spolupráci s Cisco Virtual Security Gateway zajišťuje konzistentní zabezpečení fyzických, virtuálních a cloudových infrastruktur.

Našli jste v článku chybu?