Hlavní navigace

Bylo prodáno 200 milionů licencí Windows 8

Sdílet

Tadeáš Pelech 17. 2. 2014

Microsoft vydal toto oznámení ve čtvrtek večer. Od uvedení nového systému na trh uplynulo 15 měsíců a pokořit druhou stovku milionů zabralo devět měsíců (Microsoft oznámil 100 milionů prodaných licencí Windows 8 šest měsíců od zahájení prodeje).

Do počtu nových licencí nejsou započítány hromadné licence, které využívají podniky pro svou výpočetní techniku. Na to upozornila i vedoucí marketingu Microsoftu Tami Rellerová: „Systém Windows 8 překročil hranici 200 milionu prodaných licencí a stále sledujeme neutuchající zájem. Do tohoto údaje jsou započítány licence nových tabletů a počítačů a také upgrady na Windows 8. Tento údaj nezahrnuje prodeje hromadných licencí podnikům. Systém Windows je ústředním bodem života 1,5 miliardy lidí po celém světě.“

Verze Windows 8, která přinesla uživatelské rozhraní určené pro dotykové tablety i klasické počítače, si u zákazníků příliš velkou popularitu nezískala. Problém s přijetím nového přístupu pociťují i výrobci počítačů, kteří v některých případech stále ještě nabízejí zařízení s Windows 7.

Situace se v tomto ohledu může začít měnit až na podzim letošního roku, kdy Microsoft ukončí prodej licencí Windows 7 pro koncové uživatele dodávaných s novým počítačem (OEM). Potom již nebudou mít koncoví uživatelé na vybranou a budou muset přejít na nejnovější verzi. Podnikových zákazníků se toto omezení dotkne až příští rok. V té době by již měla být k dispozici nová verze Windows, která se zřejmě z chyb Windows 8 poučí.

 

Našli jste v článku chybu?