Hlavní navigace

Canon představil síťové HD kamery

Sdílet

Tadeáš Pelech 20. 4. 2012

Kamery Canon XU-80 a BU-46H s možností vzdáleného ovládání zaznamenávají video v kvalitě televizního vysílání a mají široký rozsah otáčení i vyklápění. Model XU-80 bude představen na veletrhu bezpečnostních technologií IFSEC International v Birminghamu. Veletrh se koná od 14. do 17. května 2012.

Canon XU-80Canon v nových kamerách využil svých dlouholetých zkušeností s vývojem objektivů. XU-80 přináší 20x optický HD zoom, který pomáhá bezpečnostním týmům detailně monitorovat velké oblasti. Disponuje velkým rozsahem otáčení a naklápění (180 stupňů vpravo a vlevo, 220 stupňů nahoru a 40 stupňů dolů). 1/3palcový 2,1megapixelový CMOS senzor umožňuje vytvářet velmi kvalitní Full HD videa (1920 x 1080). Vzhledem ke kompaktním rozměrům, přesnému snímání a vodotěsnému a prachuvzdornému povrchu lze kameru využít ve vnitřních i venkovních prostorech.

Canon XU-80 je vodotěsná a prachuvzdorná kamera se stupněm ochrany IP55. Může být proto bez dalších opatření nainstalována i v náročném prostředí a není ovlivněna přírodními podmínkami. Model XU-80W je vhodný pro trvalé venkovní použití a je dodáván se servo ND filtrem a čistící jednotkou. Tento model může být taktéž vybaven volitelnou podložkou.

Canon BU-46HBU-46H nabízí záznam videa v televizní kvalitě, 1/3palcový CCD obrazový senzor a 20x optický HD zoom objektiv. Dále je vybavena funkcemi automatického zaostřování nebo stabilizátoru obrazu. Kamera disponuje širokým rozsahem otáčení (340 stupňů a rozsahem naklápění od 30 do –50 stupňů). Díky plynulému a přesnému otáčení a naklánění je BU-46H ideální pro sledování větších prostor. Kamera je vodotěsná, prachuvzdorná a se stupněm ochrany IP55.

Obě kamery přináší HD-SDI a H.264 video a přenos přes síť pro vzdálené ovládání a sledování prostřednictvím video serverů třetích stran. Videozáznam z kamery v HD rozlišení lze přehrát na jakémkoli počítači zapojeném do sítě a všechny parametry lze měnit pomocí dodávaného softwaru.

Obě kamery pracují za denního i nočního osvětlení. Funkce kompenzace dynamického rozsahu dovoluje XU-80 nahrávat video i v extrémních světelných podmínkách díky automatické korekci kontrastu. Při nahrávání videa při nízkém osvětlení využije XU-80 funkci pomalé závěrky a snímku dodá jas. Natáčení v noci či při nízkém osvětlení usnadňuje černobílý režim bez IR cut filtru.

„Kamery XU-80 a BU-46H spojují odborné znalosti našich divizí televizního vysílání a síťových kamer. Poskytují kvalitu obrazu shodnou s kvalitou televizního vysílání a možnost propojení s video serverem. Oba modely splňují představy i těch nejnáročnějších uživatelů, kteří hledají HD CCTV kamery. Vynikají i v nejnáročnějších oblastech zabezpečení, jako je bezpečnost objektů nebo monitoring davu a nabízí výjimečný rozsah a hloubku obrazu,“ říká Joe White, Channel Development Manager pro síťové kamery, Canon Europe.

Našli jste v článku chybu?