Hlavní navigace

CeBIT: Aplikace SAP předvedeny v cloudu od IBM

Sdílet

Martin Noska 6. 3. 2009

Zmíněný projekt je zaměřen na on-line služby, které mají díky virtualizaci umožnit nasazení IT aplikací a služeb ve velkém měřítku bez omezení na platformu a geografickou lokalizaci. Technologie, předváděná na CeBITu, byla konkrétně vyvinuta ve výzkumné laboratoři IBM v izraelské Haifě a na serverech Power6, které disponují schopností přesouvat individuální virtuální partitiony s aplikacemi bez přerušení činnosti.

Analytik John Willis, který se zaměřuje na oblast cloud computingu, tuto zprávu označuje jako významný krok s tím, že pokud bylo možné provést ukázku s tak sofistikovanými aplikacemi, jako jsou ty od SAPu, bude podle něj možné rozložení zátěže využít obdobným způsobem prakticky na jakýkoliv další software.

SAP dále na CeBITu oznámil, že plánuje zařadit do svého ERP systému Business All-in-One, který je určený pro středně velké společnosti, BI software od divize Business Objects. Nové vlastnosti, které by měly být ve vybraných zemích (USA, Německo a Brazílie) dostupné během letošního roku a později pak i v dalších státech, umožní uživatelům dělat analýzy z obchodních dat a vytvářet tak reporty a pohledy, které jim mají pomoci v jejich rozhodování.

Společnost SAP pak také odhalila své plány na spolupráci s Intelem ohledně optimalizace výkonu řešení Business One, jež je určené pro malé společnosti, a to na systémech postavených na procesorech Intel Xeon.

Našli jste v článku chybu?