Hlavní navigace

CeBIT představí možnosti IT byznysu v Brazílii

Sdílet

Martin Noska 17. 11. 2011

V pondělí byly v Sao Paulu podepsány smlouvy o těsném partnerství. Veletržní správa Deutsche Messe a brazilský Svaz Softex potvrdili svým podpisem rozsáhlou smlouvu o kooperaci u příležitosti veletrhu CeBIT 2012. Současně s touto smlouvou potvrdili příslušnou dohodu odvětvový svaz BITKOM a Brasscom. "Brazílie patří k zemím světa s dynamickým hospodářstvím a představuje proto pro firmy nabízející špičkové technologie mnoho šancí," řekl člen prezídia německého odvětvového svazu BITKOM Karl-Heinz Streibich při podpisu kooperačních smluv v Sao Paulu. "Velké investice do infrastruktury a rostoucí střední třída s velkou kupní sílou dělá z Brazílie atraktivní trh a atraktivního partnera."

"Veletrh CeBIT se těší na Brazílii jako partnerskou zemi 2012. Je to velká šance pro prohloubení velmi dobrých vztahů k našim brazilským partnerům. Díky enormnímu potenciálu růstu je zájem mezinárodních koncernů o tuto zemi něco jako povinností a rovněž pro malé a střední firmy je proto Brazílie mimořádně zajímavou volbou," řekl člen představenstva veletržní správy Ernst Raue.

Veletržní správa Deutsche Messe vyvíjí v Brazílii aktivity téměř 30 let. První brazilští vystavovatelé se na veletrhu CeBIT představili už v roce 1987. K posílení svého angažmá v Jižní Americe založila veletržní správa Deutsche Messe v roce 1999 v Sao Paulu a Curitibě vlastní dceřinou společnost. S podporou přímo na místě byl pro jihoamerický prostor založen odborný veletrh ICT BITS (Business IT South America).

Od 6. do 10. března 2012 bude v Hannoveru cítit atmosféra Brazílie, kterou sem přiveze veletržní správa Deutsche Messe a německý odvětvový svaz BITKOM. Poprvé bude jihoamerický stát partnerskou zemí největší světové události digitálního hospodářství. Na veletrhu CeBIT se uskuteční řada akcí, které přinesou informace o Brazílii jako partnerské zemi. Jednou z nejvýznamnějších událostí bude vrcholné německo-brazilské setkání 6. března 2012 se členy vlády a významnými osobnostmi z hospodářské sféry.

"Veletrh CeBIT je nejen vynikající platformou pro uzavírání obchodů, ale i pro rozhory o informační společnosti budoucnosti s politiky obou zemí," zdůraznil K.-H. Streibich, který byl iniciátorem kooperace s brazilským průmyslem ICT společně s členem prezídia svazu BITKOM Ulrichem Dietzem. Jednotná mezinárodní politika v oblasti technologií má stále větší význam. Člen představenstva veletržní správy Deutsche Messe E. Raue řekl: "Náš host, Brazílie, je jednou s nejvíce se rozvíjejících ekonomik světa. Brazilci se na veletrhu CeBIT 2012 představí jako moderní národ, který má špičkové technologie a je atraktivním ekonomickým partnerem."

Po vrcholném německo-brazilském setkání ICT budou následovat workshopy na odborná témata. Svaz BITKOM chce tímto způsobem také středně velkým firmám pomoci úspěšně rozšiřovat mezinárodní aktivity. Německo se představí jako atraktivní partner pro brazilské hospodářství. Objemem 145 miliard eur byl německý trh IT, telekomunikačních technologií a digitální zábavní elektroniky v roce 2011 největším evropským trhem. V roce 2012 má dosáhnout růstu 148 miliard eur.

Brazilský trh ICT významně roste. V roce 2011 počítá Institut průzkumu trhu EITO s jeho růstem o šest procent a s objemem 87 miliard eur, v roce 2012 se má trh rozšířit o dalších 6 % a jeho objem se má navýšit na 92 miliard eur. Růst Brazílie je tak rychlejší než v mnohých zemích EU.

Našli jste v článku chybu?