Hlavní navigace

Cenově dostupný databázový systém pro malé a střední organizace představil Oracle

Sdílet

Pavel Louda 15. 11. 2011

Řešení Database Appliance je navrženo jako kombinace softwaru, serverů, úložných systémů a síťových technologií, které zajišťují vysokou dostupnost pro široké spektrum vlastních i předpřipravených databázových aplikací z oblasti OLTP (on-line transakční zpracování) a datových skladů.

Systém Oracle Database Appliance je postavený na v současnosti nejlepší databázi a pomocí aplikací Oracle Real Application Clusters a Automatic Storage Management chrání databáze před selháním serverů a úložných zařízení. Řešení nabízí zákazníkům model platby za softwarové licence přizpůsobený růstu firmy. Cena databáze Oracle a dalšího softwaru závisí na počtu procesorových jader (od 2 do 24), což v případě potřeby výrazně zjednodušuje upgrade systému.

Náklady a zdroje, které jsou běžně potřebné pro vytvoření a provoz vysoce dostupných databázových systémů, v tomto případě snižuje několik funkcí. Zařízení Oracle Database Appliance nabízí proaktivní monitoring, umožňuje administrátorům poskytování softwaru pomocí jediného kliknutí myši, plně integrované nasazování oprav a automatické telefonáty administrátorovi v případě selhání hardwaru.

„Firmy dnes utrácejí desítky tisíc dolarů a nespočet hodin při nákupech, zprovozňování a přizpůsobování databázových řešení,“ uvádí Andrew Mendelsohn, senior viceprezident společnosti Oracle. „Zařízení Database Appliance nabízí špičkovou databázi a systém s vysokou dostupností od jediného dodavatele. Vzali jsme na sebe riziko, jak ideálně navrhnout a nasadit databázovou infrastrukturu. Výsledné řešení je ideální pro malé a střední firmy nebo pro pobočky velkých podniků, které bez nutnosti dalších investic získají předpřipravený hardware i software umožňující vysokou dostupnost databázových aplikací.“

Našli jste v článku chybu?