Hlavní navigace

Centropol vedle energie nabídne i telekomunikační služby – jako virtuální operátor

Sdílet

Pavel Louda 23. 1. 2013

Nová firma byla zapsána do obchodního rejstříku na začátku ledna letošního roku. Projektovým ředitelem společnosti je Michal Hájek.

Centropol takk podle svých slov začal budovat virtuálního mobilního operátora, který zákazníkům umožní volání za výhodnější ceny. Prvního zákazníka by měl operátor přivítat již letos.

Centropol už podle svých představitelů zahájil přístupová jednání s vybranými mobilními operátory o propojitelnosti systémů.

"Chceme našim stávajícím zákazníkům, kterým dodáváme energie, ale i těm, které dosud neobsluhujeme, poskytnout zajímavé podmínky pro mobilní volání. Chceme poskytnout levné volání s kvalitním servisem a zázemím. Jde o  logický krok pro rozšiřování služeb 330.000 zákazníkům, kterým v současné době skupina Centropol dodává elektřinu a zemní plyn," řekl Michal Hájek, který je ředitelem projektu virtuálního operátora skupiny Centropol.

Virtuální operátor bude zpočátku poskytovat mobilní služby. "Do budoucna chceme ale služby spojené s telekomunikacemi dále rozšiřovat například o datové služby a pevné linky," doplnil Michal Hájek.

Centropol působí na trhu od 90. let 20. století. Její součástí jsou firmy zabývající se dodávkami energií, elektřiny a zemního plynu. Tržby skupiny se pro rok 2012 budou blížit hranici  šesti miliard korun.

Našli jste v článku chybu?