Hlavní navigace

Nové centrum: Datové sklady a business intelligence jako na dlani

26. 2. 2009

Sdílet

Centrum má k dispozici rozsáhlé kancelářské, školicí a konferenční prostory i kompletní infrastrukturu připravenou k okamžitému použití. Ta je podle představitelů společnosti OKsystem zvolena tak, aby pro jednotlivé součásti datových skladů využívala komponent různých dodavatelů a dovolovala tak navrhnout výsledné řešení přesně podle přání zákazníka. K dispozici tu samozřejmě jsou řešení partnerů, například systémy HP Neoview nabízející vysokou dostupnost, nebo Exadata, společné řešení HP a Oracle postavené na serverech řady Proliant DL 180 G5 od HP a na Oracle Database 11g.

 „OKsystem je naším dlouholetým partnerem disponujícím řadou vysoce kvalifikovaných odborníků, kteří ve spojení s konzultanty z divize HP Software + Solutions jsou zárukou kvalitní dodávky i těch nejrozsáhlejších projektů,“ uvedl při příležitosti otevření kompetenčního centra Jan Kameníček, generální ředitel společnosti HP Česká republika. „Úspěšným dokončením akvizic společností Siebel a Hyperion jsme doplnili silné řešení Oracle v oblasti datových skladů o moderní analytické systémy,“ upozornil Milan Sameš, generální ředitel společnosti Oracle Czech. Oracle podle jeho slov navázal úzkou spolupráci s HP, v rámci níž mohou obě společnosti nabízet velmi úzce provázaná řešení. Za důležitý cíl své společnosti pak označil přenesení systémů business intelligence k daleko většímu počtu zákazníků.

„My do projektu přinášíme znalost lokálního prostředí i naše reference,“ uvedl pak Martin Procházka, ředitel společnosti OKsystem.  „Kompetenčnímu centru poskytujeme také naše prostory,“ dodal. Podle jeho slov bude k dispozici 20 - 30 odborníků, kteří budou zákazníkům předávat know-how v uvedených oblastech. Kompetenční centrum bude za stanovené ceny k dispozici i jiným partnerům společností HP a Oracle nabízejícím zmíněná řešení. Návratnost investice do centra je očekávána v rozmezí dvou až tří let.
Našli jste v článku chybu?