Hlavní navigace

Centrum spouští údajně nejpodrobnější mapy ČR s virtuálními prohlídkami měst

10. 6. 2011

Sdílet

Svoje Mapy.cz  zhruba před měsícem vylepšil také konkurenční Seznam, který pro inovaci využil prvků jazyka HTML5, zlepšil vyhledávání (s využitím tzv. našeptávače), rozšířil turistické zajímavosti a také přidal nové fotografie.

Centrum Holdings se vydalo podobnám směrem a nyní přichází s vylepšeními zejména po vizuální stránce. „Cílem inovace bylo vytvořit moderní mapový portál, který umožní snadné a podrobné vyhledávání, doprovázené virtuálními prohlídkami vyhledaných míst. Nové aMapy jsme postavili na platformě Google API, kterou jsme navíc doplnili o detailnější mapové vrstvy nad celou Českou republikou. V současné chvíli je provedení map v šesti městech (Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec a České Budějovice) mezi online mapami používanými v Čechách nejdetailnější. Do budoucna budou do této kvality převedena další města,“ říká Lucie Nováková, produkt manažerka portálu aMapy.cz.

Vyhledávání na aMapách si mohou uživatelé zpestřit 3D virtuální prohlídkou více než 4000 míst v různých koutech České republiky. Dostupná jsou i zahraniční 3D virtuální prohlídky, například z pohledu průvodce v egyptské Gíze, turisty užívajícího si dovolenou na chorvatském pobřeží nebo z italských měst.

Nové aMapy také disponují službou street view, která běží na platformě Google API a umožňuje reálné prohlížení vyhledaných míst z pohledu chodce. Užitečným prvkem jsou přehledně vyznačené turistické trasy a cyklostezky, které jsou označeny číslem trasy, pro lepší orientaci při plánování výletů.

Dalším vylepšením je flexibilní plánovač tras – vyhledanou trasu je možné přetahovat myší přímo v mapě a snadno si zvolit nejkratší cestu nebo zastávku či průjezd přes jiné město. Amapy.cz , jako jediné v České republice zobrazují mimoměstské zastávky autobusů. A samozřejmě i standardní body zájmu (tzv. POI), mezi které patří například občanská vybavenost, tj. místní úřady, pošty, zdravotnická zařízení, divadla apod., motoristé ocení čerpací stanice, nebo odpočívadla u silnic a dálnic,a dále cca 400.000 tisíc firem a restaurací z katalogu firem Najisto.cz, které každý uživatel snadno najde při běžném vyhledávání.

amapy.cz

Našli jste v článku chybu?