Hlavní navigace

Certifikační centrum pro IT profesionály otevřelo ČVUT

6. 6. 2009

Sdílet

Stalo se tak údajně prvním akademickým pracovištěm v ČR, které nabízí IT profesionálům, ale i běžným uživatelům z řad studentů a pedagogů možnost otestovat si své počítačové znalosti a získat mezinárodně uznávaný certifikát.
ČVUT se tak zařadilo mezi prestižní univerzity světa, na kterých tato testovací centra fungují již téměř 20 let. „V první fázi se zaměříme na certifikační program společnosti Cisco, o který je předběžně největší zájem," říká Radovan Igliar, projektový manažer Centra spolupráce s průmyslem. „Samozřejmě ale nabízíme také testy od předních společností jako Novell, Microsoft, Sun ad."
Výhodou certifikačního centra ČVUT jsou prý velmi konkurenceschopné ceny, což uvítají zejména studenti středních a vysokých škol, na které se centrum bude orientovat, a také flexibilní termíny testů, na které se mohou zájemci přihlašovat elektronicky.
IT certifikát získaný na ČVUT má mezinárodní platnost a lze jím prokázat kvalifikaci u zaměstnavatelů v ČR i v zahraničí. Zároveň s ním lze čerpat další výhody certifikačních organizací.

Našli jste v článku chybu?