Hlavní navigace

CES: Videozvonek uvítá návštěvy odkudkoli

9. 1. 2019

Sdílet

Majitel tohoto zvonku vždy ví, kdo zvoní u jeho dveří. Návštěvníka může vidět na svém smartphonu, mluvit s ním a okamžitě reagovat, i když není doma. Inteligentní videozvonek Netatmo také okamžitě upozorní majitele, pokud v okolí domu zaznamená pohyb cizích osob. Jde o první zvonek kompatibilní s Apple HomeKit, který lze ovládat skrze aplikaci Apple Home nebo hlasem prostřednictvím Siri.

Inteligentní videozvonek Netatmo získal ocenění v kategorii „Domácí spotřebiče“ na předávání cen CES 2019 Innovation Awards.

Když návštěvník zazvoní na zvonek, uživatel přijme videohovor na svém smartphonu a svého hosta uvidí. Může s ním mluvit – nebo nemusí – a okamžitě reagovat na dálku prostřednictvím svého smartphonu, ať už je doma, v kanceláři nebo na druhé straně světa.

Majitel zvonku tak může říct doručovateli, kde má nechat balíček, když je v kanceláři, odmítnout prodejce, aniž by musel otevřít dveře, nebo přivítat hosty, zatímco připravuje večeři.

Inteligentní videozvonek Netatmo chrání domov před nezvanými hosty a garantuje pocit bezpečí v případě jakékoli podezřelé aktivity. Díky detekci osob se uživatel v reálném čase dozví, zda někdo vyčkává před domem. Přesné oznámení o detekované osobě přijde na jeho smartphone a celá událost se nahraje na videozáznam.

Pomocí vestavěného mikrofonu a reproduktoru může uživatel s nezvanou osobou mluvit a odradit ji od vstupu do svého domova.

Pro zvýšenou ochranu aplikace Security okamžitě upozorní majitele prostřednictvím jeho smartphonu, když se někdo pokusí zvonek deaktivovat nebo jej odstranit ze zdi.

Nastavení Inteligentního videozvonku lze plně přizpůsobit potřebám vlastníka. Ten může vypnout oznámení i videozáznam dle svých preferencí. Může se tedy rozhodnout, zda mu zvonek pošle oznámení a nahraje videozáznam, bude-li někdo detekován.

Může také nastavit určité zóny se zvýšenou ostrahou, například okolo hlavní cesty. Inteligentní videozvonek ho upozorní, pokud se v těchto zónách něco přihodí.

Inteligentní videozvonek disponuje 1080p Full HD kamerou s velkým širokoúhlým objektivem o 160 stupních.

Kamera s funkcí HDR se přizpůsobuje náhlé změně světla a umožňuje vlastníkovi jasně vidět, co se děje před jeho domem bez ohledu na světelné podmínky. Tváře návštěvníků budou podle výrobce jasné i proti slunečnímu světlu. Pomáhá i infračervené nočního vidění. 

Našli jste v článku chybu?