Hlavní navigace

České Radiokomunikace spustily novou páteřní L2/L3 síť

26. 8. 2009

Sdílet

České Radiokomunikace zainvestovaly do nasazení přenosové technologie L2/L3, která má výrazným způsobem zvýšit kapacitu této sítě. Prostřednictvím L2 vrstvy jsou poskytovány služby typu Ethernet a L3 umožňuje poskytovat MPLS služby (Multiprotocol Label Switching), které nabízejí přirozenou podporu IP protokolu, jež je využíván většinou klientských aplikací (data, hlas, video), a možnost tvorby oddělených virtuálních privátních sítí (VPN).

„Vybudováním L2/L3 sítě výrazně zvýšíme nejen kapacitu naší páteřní sítě, ale také dokážeme nabídnout nové typy vysoce kvalitních služeb na nejvyšší technologické úrovni všem našim stávajícím i novým zákazníkům. L2/L3 síť klientům umožní lépe  a efektivněji řídit vlastní datové sítě, což sníží jejich interní náklady a zlepší výkonnost sítě,“ tvrdí Marcel Procházka, manažer rozvoje služeb a podnikání Českých Radiokomunikací.

L2/L3 síť České Radiokomunikace využijí také pro připojení svých základnových stanic technologie WiMAX, která je špičkou na poli bezdrátových technologií. Prostřednictvím WiMAXu jsou poskytovány komplexní telekomunikační služby středním a malým společnostem včetně živnostníků. WiMAX má navíc i potenciál využití pro domácnosti (Premium WiMAX). WiMAXová síť je již postupně uváděna do provozu ve většině velkých českých měst.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?