Hlavní navigace

Český Microsoft má nového šéfa - je jím Roman Cabálek

Sdílet

Pavel Louda 21. 7. 2010

Ten od roku 1999 pracoval v Microsoftu na různých pozicích v obchodní divizi OEM v České republice i na úrovni regionu střední a východní Evropy, a od roku 2008 jako generální ředitel divize OEM v Microsoftu pro střední a východní Evropu (CEE). Roman Cabálek je odpovědný přímo Donu Granthamovi, viceprezidentovi společnosti Microsoft pro střední a východní Evropu a Microsoft International.

Roman Cabálek bude jako generální ředitel dohlížet na všechny obchodní aktivity a programy provozované firmou Microsoft v České republice. V nejbližší době se jedná především o rozvoj cloudové strategie společnosti, uvedení české verze Microsoft Office 2010 a Microsoft Office Web Apps na český trh, představení Internet Exploreru 9, uvedení aplikací Windows Live Essentials a v neposlední řadě podporu konkurenceschopnosti České republiky v rámci Evropy.

„Po více než jedenácti letech, kdy jsem pracoval v divizi OEM s partnery a kolegy v celém regionu střední a východní Evropy, jsem velmi potěšen příležitostí vrátit se zpět domů do české pobočky, kterou jsem opustil před 8 lety. Věřím, že ve své nové roli plně zužitkuji zkušenosti, které jsem získal na různých evropských trzích a v různých kulturách. Velice se těším na spolupráci s českým týmem a očekávám, že to bude fantastická práce plná nových zkušeností, vedení zajímavých lidí, rozvoje talentů, posilování partnerského ekosystému a budování nových vztahů,“ uvedl Roman Cabálek.

Roman Cabálek nahrazuje ve funkci Jane Gilson, která byla generální ředitelkou pobočky od roku 2007 a odchází pracovat jako obchodní a marketingová ředitelka do německé pobočky Microsoftu.

Před příchodem do Microsoftu pracoval Cabálek jako PR a marketingový manažer ve společnosti Sony Czech, na různých obchodních a marketingových pozicích ve společnostech Beiersdorf a Studio Lukas, jako učitel a později zástupce ředitele základní školy v Dobřichovicích.

Našli jste v článku chybu?