Hlavní navigace

Česky mluvící Photoshop Elements 8 nabízí zajímavé funkce svého většího sourozence

1. 12. 2009

Sdílet

„Do nových verzí programů Photoshop Elements a Premiere Elements jsme začlenili inteligentní nástroje, které dokáží automaticky analyzovat fotografie a rozeznat lidi, sledovat pohyb ve videu a snadno přidávat speciální efekty nebo několika málo kliknutími myši provádět editační kouzla,“ říká Doug Mack, viceprezident a generální ředitel pro spotřebitelská i hostovaná řešení u Adobe.

Například funkce Adobe Photomerge Exposure umožňuje snadno zkombinovat několik různě nasvícených či exponovaných fotografií do jedné a dosáhnout tak dobrého prokreslení výsledného snímku. Funkce Změnit kompozici zase zvládne změnu proporcí fotografie bez toho, aby zkreslila vzhled významných objektů na snímku.

Premiere Elements 8 nabízí nyní například automatické opravy roztřesených nebo špatně nasvícených záběrů, k významným novinkám patří i schopnost snadného vkládání grafických prvků do videa tak, že tyto prvky sledují pohybující se objekty na scéně (například text, který se vznáší za kráčející postavou).

Photoshop Elements 8 a Premiere Elements 8 jsou prodávány buď v balíku za cenu 3570 Kč nebo jednotlivě za 2356 Kč (ceny s DPH).

Našli jste v článku chybu?