Hlavní navigace

Chcete vědět, jak je na tom váš internet – EU shání dobrovolníky pro testy

27. 9. 2011

Sdílet

Cílem této iniciativy je pomoci poskytovatelům internetového připojení, regulátorům i zákazníkům zlepšit internetové služby na kontinentu.

V současné době se hledá 10 tisíc dobrovolníků z celé Evropy, kteří mají zájem se zúčastnit tohoto největšího testu širokopásmového internetového připojení svého druhu.

Dobrovolníci obdrží malé zařízení ('Whitebox'), které zastrčí do zásuvky svého domácího internetového připojení. Když nebude širokopásmová linka využívána, provede zařízení Whitebox sérii automatických testů s cílem změřit rychlost a výkon připojení.

Na základě testu tak bude získán celoevropský obrázek o kvalitě širokopásmového připojení, což umožní jeho poskytovatelům plánovat další budoucí kroky a nabídnout zákazníkům, kteří za tyto služby platí, transparentní a jasné podmínky.

Kromě toho, že tento projekt pomůže Evropské komisi vyhodnotit kvalitu širokopásmového připojení k internetu v Evropě, vybraní dobrovolníci také získají možnost přesného a detailního proměření výkonu svých vlastních přípojek, a to včetně jejich rychlosti a spolehlivosti.

Pokud se chcete testu zúčastnit, navštivte webové stránky http://www.samknows.eu a požádejte o zaslání zařízení Whitebox od firmy SamKnows zdarma.

Členské země, ve kterých firma SamKnows hledá dobrovolníky, jsou: Rakousko, Belgie, Kypr, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Německo, Řecko, Maďarsko, Irsko, Itálie, Lotyšsko, Litva, Lucembursko, Nizozemí, Malta, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Velká Británie a také Chorvatsko, Island a Norsko.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?