Hlavní navigace

Check Point oznámil levné UTM pro malé firmy i systémy pro datová centra

5. 2. 2016

Sdílet

Nové produkty nabízejí také vyšší výkon (propustnost firewallového provozu až 4 Gb/s, respektive až 200 Mb/s při aktivování všech funkcí prevence hrozeb) a webovou správní platformu.

Řada 700 zahrnuje výkonnostně rozličné modely 730 a 750, které nabízejí celopu plejádu ochranných  prvků - firewall, VPN, prevenci narušení bezpečnosti (IPS), anti-virus, anti-spam, řízení aplikací, filtrování URL a možnost povolit monitorování bezpečnosti sítě.

Cena novinky se pohybuje od 500 dolarů (zhruba 12 tisíc Kč), na přání je k dispozici i modul 802.11ac Wi-Fi, v létě pak i modul pro sítě VDSL.

Zařízení řady 15000 a 23000 (každá obsahuje dva různé modely) chrání náročná síťová firemní prostředí a sítě v datových centrech. Podle dodavatele kombinují pokročilou ochranu před hrozbami se specializovanou platformou, která podporuje bezpečnostní požadavky v oblasti výkonu nebo provozuschopnosti.

Obsahují například plně integrovaný firewall, prevenci narušení systémů (IPS), anti-bot, antivirus, řízení aplikací, filtrování URL a sandboxingovou technologii SandBlast.

K dispozici je i kompletní šifrovaný provoz (SSL), aniž by prý musel být obětovaný výkon, a k dispozici je podpora pro různé prvky, jako jsou komplexní redundance, flexibilní síťová konektivita (měď a optika), obslužnost pomocí vzdálené správy i v případě výpadku primární sítě či rozšiřující 40Gb karty.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?