Hlavní navigace

Chrome OS nefunguje na klasických pevných discích

21. 11. 2009

Sdílet

Google Chrome OS nebude podporovat pevné disky

Přes velký mediální poprask doprovázející uvolnění zdrojového kódu operačního systému Google Chrome OS poměrně zapadla informace o absenci podpory pevných disků v novém operačním systému. Důvodem je snaha vývojářů Googlu o co největší rychlost startování systému. Chrome OS bude tedy striktně upřednostňovat SSD (solid state drive) disky.

„Chceme, aby byl Google Chrome OS rychlý jako samo světlo,“ prohlásil Sundar Pichai, vysoce postavený manažer společnosti Google, a dodal, že jeho cílem je, aby rychlost nastartování systému byla stejná jako spuštění televize. V oficiálním vyjádření je cílovou stanicí Google Chrome OS hranice sedmi vteřin, což je s klasickými pevnými disky v podstatě nemožné. Google tak bude sázet na SSD nosiče dat.

Jde o poměrně velké překvapení, jelikož Google Chrome OS má být určen pro levnější přenosná zařízení. Ty se však dodávají častěji s klasickými otočnými pevnými disky kvůli finanční náročnosti SSD disků. Google tak mnohé odborníky překvapil a zároveň výrazně omezil možnost uplatnění svého nového OS.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?