Hlavní navigace

Chromebooky budou brzy kompatibilní s Linuxem

9. 5. 2018

Sdílet

Na své konferenci I/O 2018 Google oznámil, že jeho levná zařízení na Chrome OS budou brzy kompatibilní s linuxovými aplikacemi, což by mělo otevřít dveře snadnějšímu vývoji linuxových a androidových aplikací na těchto zařízeních.

Jste-li však zároveň vlastníkem Chromebooku a fanouškem Linuxu, budete si muset na otestování svých oblíbených aplikací ještě nějakou dobu počkat. Nová funkce totiž bude zpočátku k dispozici pouze těm, kteří oplývají Pixelbookem od Googlu, který je na rozdíl od většiny Chromebooků poměrně drahý.

Je sice možné, že za rozhodnutím Googlu stojí jeho snaha přimět další váhavce ke koupi Pixelbooku, vysvětlení může být mnohem prozaičtější. Jak poznamenává portál Engadget, kompatibilita zařízení od Googlu s linuxovými aplikacemi bude fungovat jako technologie virtuálního stroje, což je poměrně náročné na systémové zdroje.

A protože je Pixelbook v současné době nejvýkonnějším zařízením řady Chromebook od Googlu, je omezení funkcionality právě na toto zařízení teoreticky poměrně smysluplným rozhodnutím. Jakmile Google funkci více otestuje a optimalizuje, bezesporu ji rozšíří i na své další modely.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?