Hlavní navigace

Chytrý síťový přepínač s plnou podporou PoE představil TP-Link

Sdílet

Pavel Louda 28. 1. 2016

Zařízení je vybaveno 48 porty RJ45 o rychlosti 10/100/1000 Mb/s, které podporují napájení po ethernetových kabelech (PoE) podle standardu 802.3at/af, např. pro bezdrátové přístupové body nebo bezpečnostní kamery, a to o celkovém příkonu až 384 W. Mimo to je vybaven také čtyřmi gigabitovými SFP sloty.

Novinka nabízí širokou paletu funkcí na 2. síťové vrstvě včetně protokolu 802.1Q pro VLAN, izolace portů, zrcadlení portů, protokolů STP/RSTP/MSTP, agregace linek a řízení toku dat podle standardu 802.3x.

Nechybí ani pokročilé funkce pro údržbu sítě včetně detekce zpětných smyček, diagnostiky kabelů a IGMP snooping, který zajišťuje, aby multicastový provoz směřoval pouze do příslušných skupin, které jej chtějí přijímat. Switch nabízí i statické směrování, což je funkce L2+, která umožňuje jednoduše rozdělit síť na segmenty a zefektivnit tak její provoz.

Pro rychlé zapojení a konfiguraci nabízí přehledné webové grafické rozhraní, příkazovou řádku (Telnet) a podporu protokolu SNMP (v1/2/3). Funkce RMON umožňuje na dálku získávat informace o stavu sítě a upozorňovat na abnormální aktivitu.

Přepínač dále filtruje IGMP pro každého odběratele na úrovni portů a brání tak neoprávněnému přístupu k multicastům. Funkce Storm Control ochrání síť před zahlcením broadcastovými, multicastovými a unicastovými pakety. Paletu funkcí doplňuje podpora dvojího obrazu systému (Dual Image), která zkracuje případný výpadek při aktualizaci softwaru switche.

Administrátor také může nastavit priority dle typů přenášených dat, a to pomocí priority portů, standardu 802.1P nebo priority DSCP – díky tomu lze zajistit přenos hlasu a obrazu bez zadrhávání a výpadků. Organizace využívající komunikační aplikace ocení možnosti nastavení samostatné virtuální sítě pro hlasové přenosy.

Našli jste v článku chybu?