Hlavní navigace

Cisco chce analyzovat mobilní provoz, chystá se na explozi přenosů

Sdílet

Pavel Louda 28. 2. 2013

Poskytovatelům služeb umožní získat detailní informace o chování sítě, zvýšit její programovatelnost a na tomto základě nabídnout nové služby. Sada zahrnuje řízení politik, nástroje pro analýzu dat i správu sítě.

Podle průzkumu Ciska vzoste objem dat přenášených prostřednictvím mobilního internetu mezi roky 2012 až 2017 v regionu CEE až jedenáctinásobně, globálně pak dokonce třináctkrát.

Mezi další nové produkty z oblasti mobilních sítí firmy Cisco patří:

  • 3G Small Cell Module pro přístupový bod Cisco Aironet Access Points. Představuje řešení pro přístupové body/buňky typu small cell, které je kompatibilní se standardy Wi-Fi; integruje licencované i nelicencované buňky typu small cells s modulem pro 3G technologie, což umožňuje snadné nasazení.
  • 3G Small Cell rozšiřuje mobilí řešení společnosti Cisco pro podnikovou sféru. Systém je určen pro nasazení uvnitř budov.
  • Cisco ASR 901S je směrovač navržený tak, aby umožňoval široké nasazení buněk typu small cell ve venkovních prostorách. Nabízí rozšířené možnosti směrování, které umožní eliminovat „úzká místa“ sítě.

Cisco pro poskytovatele služeb také nabízí robustní škálovatelnou platformu ASR 5000. Jde v podstatě o multimediální gateway, která umožňuje mobilním operátorům prostřednictvím funkce Mobile Packet Core efektivně integrovat bezdrátové přístupové technologie – 2G/3G/4G/Wi-Fi.

Našli jste v článku chybu?