Hlavní navigace

Cisco chystá tablet Cius s OS Android pro mobilní spolupráci ve firmách

Sdílet

Martin Noska 3. 7. 2010

Cisco Cius je zařízení vážící 520 gramů, které umožňuje využívat možností aplikací Cisco Collaboration také na mobilní platformě. Navíc nabízí streaming HD videa, real-time video, videokonference, přístup k e-mailu i webovému obsahu a umožňuje editovat a sdílet jakákoliv data, ať už jsou na lokálním úložišti nebo v prostředí cloudu. Cisco Cius je dle výrobce koncipován jako otevřená platforma pro komunikaci a spolupráci navržená pro co nejbezpečnější připojení zaměstnanců na cestách a umožnění přístupu a sdílení požadovaného obsahu.

Cius má nabídnout firmám  nové možnosti při vybavování svých pracovníků mobilními zařízeními. Díky technologii virtual desktop rozšiřuje Cius možnosti pro služby založené na cloud computingu. Aplikace fungují v datovém centru a uživatelé je mohou vzdáleně využívat. Přitom má být dosaženo úspory z pořizovacích nákladů na pevné stanice, z nákladů na údržbu stanic a nákladů na softwarové licence.

Tento tablet určený pro firmy je vybavený HD kamerou s rozlišením 720p a frekvencí snímání 30 snímků za sekundu. Dále sedmipalcovým širokoúhlým super VGA dotykovým displejem s vysokým rozlišením a samostatným tlačítkem pro TelePresence. Na zadní straně Ciusu pak najdete 5Mpix fotoaparát, který kromě pořizování statických snímků dokáže také přenášet video ve VGA kvalitě. Fotoaparát je doplněn dvěma mikrofony s redukcí hluku. Cius má také zabudovaný akcelerometr, čidlo zaznamenávající pohyby tabletu. Na základě těchto údajů pak orientuje obraz na výšku nebo na šířku podle toho, jak s ním uživatel otáčí. K připojení využívá Cius Wi-Fi 802.11 a/b/g/n nebo služeb 3G sítí. Později bude k dispozici i připojení pomocí sítí čtvrté generace. Přítomný je i Bluetooth a Micro-USB. Výdrž vyměnitelné baterie při běžném provozu je 8 hodin.

Cisco Cius poskytuje podporu pro kompletní sadu aplikací Cisco Collaboration, včetně Cisco Quad, Cisco Show and Share, Cisco WebEx Connect, Cisco WebEx Meeting Center, Cisco Presence, a spolupracuje také s Cisco TelePresence. Díky podpoře Cisco Unified Communications Manager jej lze začlenit do již existujícího prostředí a s využitím Cisco AnyConnect VPN Security. Dostupný má být na trhu v prvním čtvrtletí příštího roku.

Našli jste v článku chybu?