Hlavní navigace

Cisco kupuje firmu Starent Networks, poskytovatele mobilní infrastruktury

15. 10. 2009

Sdílet

Dohodu o koupi společnosti Starent Networks, která vyrábí zařízení pro vysokorychlostní mobilní infrastrukturu především pro poskytovatele telekomunikačních služeb, oznámila firma Cisco Systems.

Řešení společnosti Starent Networks je využívána v sítích CDMA2000 (1X, EV-DO), UMTS/HSPA i WiMax a umožňují mimo jiné řídit přístup z jakékoliv 2,5G, 3G nebo 4G sítě do páteřní sítě mobilního operátora.

Podle dohody zaplatí Cisco za každou akcii společnosti Starent Networks 35 dolarů. Celkově tak Cisco za převzetí společnosti zaplatí částku přibližně 2,9 miliardy dolarů. Po dokončení akvizice, které se předpokládá v první polovině roku 2010, bude společnost Starent Networks integrována do struktury společnosti Cisco jako nová divize Mobile Internet Technology Group, kterou povede dosavadní prezident a generální ředitel společnosti Starent Networks, Ashraf Dahod.

Podle dřívější studie Cisca se objem dat přenesených přes mobilní připojení do roku 2013 každý rok přibližně zdvojnásobí, což z tohoto trhu činí mimořádně zajímavou obchodní příležitost.

“Jsme potěšeni, že se Starent Networks připojí k týmu společnosti Cisco, a věříme, že řešení a technologické znalosti velmi ocení i naši zákazníci z oblasti poskytovatelů telekomunikačních služeb, kteří v současné době pro své klienty budují infrastruktury pro mobilní připojení k internetu,“ řekl John Chambers, generální ředitel společnosti Cisco.

Našli jste v článku chybu?