Hlavní navigace

Cisco otevřelo nové profesionální certifikace

21. 6. 2019

Sdílet

Díky tomu budou moci celé IT týmy lépe podpořit technologické inovace a zefektivnit chod svých firem. Kromě toho Cisco zakládá i nové komunitní vývojářské centrum, aby pomohla urychlit nasazení automatizovaných sítí, které se stávají nedílnou součástí rozvoje byznysu.

S novými certifikacemi DevNet mohou profesionálové získat nové znalosti z oblasti softwarových dovedností. Kromě toho Cisco celosvětově spolupracuje prostřednictvím sdílených repositářů kódů s komunitou síťařů a vývojářů na řešení náročných výzev, které s sebou přináší síťová automatizace.

Nový komunitní vývojářský repositář DevNet Automation Exchange zase nabízí sdílené úložiště kódů, které obsahují příklady konkrétního využití v praxi. Komunita vývojářů, síťových profesionálů, partnerů i zákazníků tak může aktivně přispívat vlastním softwarem k vytvoření repositáře, který slouží jako pomoc dalším kolegům.

Mezi nové certifikace Cisco patří:

  • DevNet certifikace pro ověření softwarových profesionálů: CertifikaceDevNet Associate, DevNet Specialist a DevNet Professional jsou určeny pro softwarové vývojáře a síťové inženýry, kteří ovládají znalosti softwaru pro vývoj aplikací a automatizovaných workflows pro provozní sítě a infrastrukturu.
  • Certifikace pro testování inženýrů:  Certifikace Cisco Certified Network Associate (CCNA) a Cisco Specialist, společně s certifikacemi Cisco Certified Network Professional (CCNP) a Cisco Certified Internetwork Expert (CCIE) budou moci obdržet profesionálové v segmentu velkých podniků (enterprise), odborníci na datová centra, poskytovatelé služeb, bezpečnostní experti a experti na technologie pro týmovou spolupráci.
  • Rozšíření Networking Academy pro školení síťových profesionálů a softwarových vývojářů: Certifikace Cisco Certified Network Associate (CCNA) slouží pro nové síťové profesionály z řad studentů a certifikace DevNet Associate je určena pro softwarové vývojáře. Absolventi Cisco Networking Academy budou moci získat certifikace CCNA a DevNet Associate, čímž je Cisco připraví na práci v ekosytému jejich společnosti.

Nové kurzy začnou probíhat v červnu 2019 a zkoušky budou k dispozici v únoru 2020. Učební materiály k novým DevNet certifikacím jsou již k dispozici na stránkách vývojáře.

Pro Networking Academy budou aktualizace ke kurzům CCNA a CCNP, jejich vyhodnocení a nástroje, k dispozici v angličtině od listopadu 2019. Lokalizace do dalších jazyků budou zpřístupněné během první poloviny roku 2020.

Našli jste v článku chybu?