Hlavní navigace

Řešení umožňující snadno zahrnout do firemní infrastruktury platformu cloud computingu nabízí Citrix

11. 5. 2009

Sdílet

Nová virtuální laboratoř nabízí IT pracovníkům jednoduchý a levný způsob modelování a testování poskytování virtuálních aplikací a desktopů v cloud computingu. Nové cloudové vývojové prostředí, založené na technologiích Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2), Amazon Simple Storage Service (Amazon S3) a Citrix Cloud Center (Citrix C3), umožní IT pracovníkům snadno navrhovat již dnes cloud computingové projekty. Citrix C3 Lab je přitom podle výrobce prvním z několika plánovaných využití Amazon Web Services, které mají pokrýt širokou škálu uživatelských scénářů organizací všech velikostí - od testování a modelování až po plné provozní nasazení v AWS.
Zároveň Citrix představil i novou rodinu produktů Citrix Cloud Center (C3), které podle něj přinášejí poskytovatelům služeb vylepšenou infrastrukturu a licencování produktů potřebných pro úspěšné poskytování cloudových služeb zákazníkům. Nově je platforma C3 rozšířena o XenApp a XenDesktop, které umožňují poskytovatelům služeb nabízet aplikace a desktopy Windows jako službu.
Základem tohoto vylepšení je nový program Citrix Service Provider (CSP), který je navržen speciálně pro poskytovatele služeb, kteří poskytují hostované softwarové služby koncovým zákazníkům. Kromě toho byl do C3 přidán nový škálovatelný, bezpečný, víceuživatelský (multi-tenant) virtuální přepínač a řadič pro poskytování aplikací.

Našli jste v článku chybu?