Hlavní navigace

CleanAir od Cisca dokáže eliminovat rušení Wi-Fi

6. 5. 2010

Sdílet

Jde mimo jiné o novou řadu přístupových bodů Aironet 3500 Series s technologií CleanAir, která umožňuje přesně lokalizovat různé druhy rušení a snižovat jejich dopady na spolehlivost bezdrátové sítě a jedná se prý o první přístupové body na trhu, které poskytují hardwarově založené řešení pro řízení spektra.
Cisco rovněž oznámilo vydání sedmé verze software Cisco Unified Wireless Network, které integruje technologii CleanAir i do stávajících řešení Wireless Control System, 3300 Series Mobility Service Engine nebo do všech Cisco Wireless Controllers.

Zařízení tak budou moci využívat například intuitivního Air Quality indexu, který umožňuje komplexně určit závažnost rušení ovlivňujících jakýkoliv přístupový bod, schopností bezdrátové sítě pro „sebeléčení“ a „sebeoptimalizaci“ nebo možnosti omezit opakování již jednou lokalizovaného rušení na více přístupových bodech.

Technologie CleanAir tím umožní snížit čas spojený s řešením problémů u bezdrátových sítí z hodin na minuty a v řadě případů je vyřešit dokonce automaticky. Rychlým určením problému a úpravou bezdrátového signálu, aby využíval nepostižené spektrum, dokáže omezit negativní dopad rušení do 30 vteřin.

Nezávislé testy také ukázaly, že současná řešení založená na software umožnila jen slabou klasifikaci rušení s přesností okolo 25 procent, špatnou identifikaci s chybovostí 15 procent a navíc způsobovala, že 25 procent hlavních rušení nebylo nikdy detekováno.

Nové přístupové body řady Cisco Aironet 3500 Series budou dostupné ke konci května v cenách od 1095 do 1495 dolarů.

Našli jste v článku chybu?