Hlavní navigace

Cloud computing v hledáčku IBM – firma nabízí zájemcům prostředí pro testování softwaru i znalostní centrum

Sdílet

Pavel Louda 30. 4. 2010

Smart Business Development & Test na platformě IBM Cloud umožňuje podnikovým klientům rozšiřovat interní vývojové a testovací aktivity okamžitým přístupem ke zdrojům prostřednictvím bezpečného a škálovatelného cloudu, softwaru IBM a funkcí pro řízení životního cyklu aplikací. Novinka rovněž umožňuje doplnit existující datová centra uživatelů o zdroje, poskytované prostřednictvím IBM Cloudu a tak zefektivnit běžné vývojářské aktivity.

Produkt podle dodavatele například pomůže zkrátit cyklus zpřístupnění zdrojů na pouhé minuty, eliminovat vady v softwaru až o 30 procent, zkrátit čas potřebný pro testování a zajištění kvality, a umožní prý i rychlou přípravu prostředí pro různé IT projekty.

V součanosti existují tři modely vývojových a testovacích služeb:

• Smart Business Development & Test Cloud – služba privátního cloudu za firewallem klienta, vytvořená a spravovaná IBM.

• IBM Smart Business Development & Test on the IBM Cloud – vývoj a testování aplikací s využitím služeb Rational Software Delivery Services for Cloud Computing ve škálovatelném cloudu IBM.

• Nabídky IBM CloudBurst pro vývoj a testování – IBM CloudBurst je předem integrovaný soubor hardwaru, datových úložišť, virtualizačních a síťových technologií s propracovaným systémem řízení služeb, který umožní klientům rychle nasadit interní nebo privátní prostředí cloudu.

IBM dále uvedla řešení Rational pro řízení životního cyklu softwaru v cloudu - Rational Software Delivery Services for Cloud Computing v1.0, jež zahrnuje soubor produktů Rational, které mají klientům pomoci využít platformu cloudu.

Kromě toho IBM spouští nové on-line centrum pro cloud computing v rámci IBM developerWorks, což je zřejmě největší zdroj technických informací v počítačovém průmyslu s 8 miliony registrovaných vývojářů, IT profesionálů a studentů z celého světa. Nový developerWorks Cloud Computing poskytuje přístup k beta i produkčním cloudovým prostředím a zároveň zde návštěvníci najdou informace, jak maximálně využít cloud computingu. Nové zdrojové centrum bude obsahovat články, videa, blogy a praktické virtuální semináře pro IT profesionály, kteří se s technologiemi cloudu nově seznamují nebo se zajímají o vývoj cloud infrastruktury či aplikací.

Našli jste v článku chybu?