Hlavní navigace

Cloud plně využívající OpenStack spouštějí České radiokomunikace

13. 11. 2015

Sdílet

Web Infrastructure bude orientován na webové aplikace s potřebou škálování výkonu, což je nutný předpoklad pro provoz výkonově náročných webových platforem velkých mediálních domů, e-shopů, televizních stanic (HbbTV, encoding nebo např. VOD), práci s big data nebo pro oblast internetu věcí (IoT).

Web Infrastructure umožňuje webovým aplikacím rychlé škálování výkonu a je vhodným prostředím pro provoz výkonově a obsahově náročných platforem. OpenStack ČRa nabídne mimo jiné i formu pojištění pro případ zvýšeného provozu, aby nedocházelo k výpadkům na jednotlivých službách. To se v minulosti stalo např. řadě zpravodajských kanálů.

Web Infrastructure tak prý má potenciál stát se základem řady dalších služeb založených na distribuovanosti a škálování. Data jsou vždy uložená v České republice.

OpenStack poskytne technologickou základnu také pro Media Cloud, který nabízí široké možnosti zpracování, uložení a distribuce dat všem médiím, a tedy nejen rozhlasovým a televizním stanicím.

„Web Infrastructure si poradí nejen se snadno predikovatelnými špičkami, ale umožní reagovat na potřebu výkonu i ve zcela neočekávaných situacích,“ uvádí Petr Sichrovský, obchodní ředitel ČRa.

OpenStack ČRa také podporuje moderní aplikace, které využívají ovládání infrastruktury, distribuovanost či třeba ObjectStorage.

Našli jste v článku chybu?