Hlavní navigace

Cloudové řešení pro řízení životního cyklu produktu představil Autodesk

Sdílet

Pavel Louda 3. 1. 2012

V novém pojetí řízení životního cyklů produktu (PLM - product lifecycle management) využívá Autodesk cloudových služeb a umožňuje podnikům vytvářet a spravovat produktové i procesní informace a neustále zkvalitňovat vyráběné produkty.
Nové PLM řešení je součástí sady Autodesk 360, jejichž účelem je optimalizovat produktové a projektové procesy. Řešení 360 for PLM je určeno firmám všech velikostí, od malých společností, které mají zájem zavést systém PLM, až po velké podniky, které se chtějí vyhnout vysokým nákladům a komplikacím spojeným s implementací tradičního PLM řešení.
„Naše pojetí PLM ostře kontrastuje s technologiemi na dnešním trhu, které jsou často staré desítky let,“ řekl Robert „Buzz“ Kross, senior viceprezident Manufacturing Industry Group společnosti Autodesk.
„Řešení 360 for PLM umožní firmám všech velikostí využít veškerý potenciál PLM prostřednictvím škálovatelného, konfigurovatelného a intuitivního řešení. Jsme přesvědčeni, že našim zákazníkům pomůže dosáhnout měřitelné konkurenční výhody díky lepší spolupráci a správě podnikových informací.“
Novinka je určena pro výrobce, kteří potřebují řídit podnikové procesy v průběhu celého životního cyklu výrobku – od prvotního konceptu až po ukončení jeho podpory. Řešení Autodesk 360 for PLM bude obsahovat následující aplikace:

•    360 Nexus – je nová cloudová aplikace, která bude základem řešení 360 pro PLM, jež díky cenové dostupnosti, uživatelské snadnosti a rychlé aplikovatelnosti software jako služby (software as a service) zpřístupní výhody podnikových aplikací PLM uživatelům kdykoli a kdekoli – s nižšími náklady a menším rizikem.

•    Vault – dnes již dostupná aplikace pro správu produktových dat, provozovaná v síti zákazníka, umožňuje pracovním skupinám konstruktérů organizovat, řídit a sledovat celé návrhy, kusovníky a změnové procesy. Vault bude hladce spolupracovat s aplikací Autodesk 360 Nexus.

•    Buzzsaw – Cloudové řešení pro spolupráci s dodavateli umožňuje zákazníkům bezpečně sdílet návrhy a dokumenty s externími partnery a distribuovanými týmy bez ohledu na to, kde se nacházejí. Buzzsaw Mobile zpřístupňuje uživatelům nejaktuálnější informace přesně tam, kde je potřebují.

IDC, globální výzkumná agentura, odhaduje, že trh PLM aplikací vzroste do roku 2015 na hodnotu 20,5 miliardy dolarů. Procesy potřebné k úspěšnému prodeji a údržbě produktů jsou čím dál tím složitější a distribuovanější. Časté interakce mají za následek přehlcení návrhovými, procesními a obchodními informacemi, které musí pracovníci s rozhodovacími pravomocemi třídit, řadit podle důležitosti a spravovat v průběhu celého životního cyklu výrobků.

Našli jste v článku chybu?