Hlavní navigace

Cloudový hosting pro kritické systémy nabízí Dial Telecom

5. 2. 2013

Sdílet

Jde o farmu farmu serverů, datových úložišť a související síťovou infrastrukturu, která je založena na plně redundantní technologii a umožní poskytovat virtuální servery s garantovanými parametry.

Specialisté Dial Telecomu jsou navíc zákazníkům připraveni poskytnout odborné konzultace a poradit například i s optimální strukturou softwarových licencí.

Služba je navržena pro co nejpohodlnější migraci na virtualizované řešení a pro výkonovou škálovatelnost. K dispozici jsou software platformy Windows nebo Linux, servery je možné poskytnout se správou i bez správy (managed/unmanaged).

Rychlé je i samotné vytvoření virtuálního serveru – typicky několik hodin. Zákazníci mohou těžit z reportovaného vytížení serveru a na základě něj upravovat přidělený výpočetní výkon, paměť nebo diskovou kapacitu.

Cloud je připojen na páteřní konektivitu společnosti Dial Telecom. Veškerá infrastruktura je stavěna s výkonovou rezervou, aby ani ve špičkách zatížení nedocházelo ke snižování garantovaných výkonových parametrů pro jednotlivé zákazníky. Zákazníci mohou navíc využít i služby firewall.

Datová úložiště, stejně jako všechny ostatní fyzické prvky infrastruktury, jsou redundantní – v případě potřeby lze data okamžitě nahradit z jiného zdroje. Ani úplný kolaps jednoho datového úložiště prý nebude pro zákazníka znamenat zpoždění delší než jednu vteřinu.

Pro ještě lepší zabezpečení dat je možné využít komplementární služby pravidelného zálohování. Produkt je nabízen dle modelu infrastruktura jako služba, náklady se tak platí prostřednictvím měsíčních poplatků.

Našli jste v článku chybu?