Hlavní navigace

Cloudový IS pro menší organizace nabízí v Česku firma SAP

Sdílet

Pavel Louda 23. 3. 2012

Novinka byla kromě Česka zprovozněna i v dalších osmnácti zemích. SAP bude toto řešení nabízet prostřednictvím partnerů -  v Česku je to Versino CZ.

K hlavním výhodám řešení podle SAPu patří vysoká dostupnost služeb a přístup z mobilních zařízení odkudkoliv, výrazně nižší počáteční náklady a jejich lepší plánování do budoucna nebo správa systému specialisty.

Produkt je e navržen jako řešení pro společnosti chystající se implementovat svůj první komplexní ERP systém, ale i pro pobočky velkých firem.

Společnost SAP prý bude řešení Business One OnDemand poskytovat jen prostřednictvím kvalifikovaných partnerů, kteří k němu budou hostovat i příslušnou infrastrukturu. Partneři mají v rámci ekosystému společnosti SAP rozsáhlé zkušenosti s lokálními trhy, které jim umožní nabídnout řešení v potřebné kvalitě (např. hosting systému budou moci nabízet pouze partneři s příslušným certifikátem SAP; ostatní prodejci a prodejci s přidanou hodnotou však budou moci fungovat jako subdodavatelé).

Doporučený cenový model je založen na měsíčních poplatcích za uživatele systému. Zákazníci však budou mít k dispozici i další cenové modely včetně zakoupení trvalé licence systému a řešení nainstalovaného v rámci jejich vlastní IT infrastruktury (verze „on-premise“).

„Menší firmy představují pro cloudové služby rychle rostoucí trh a jeho potenciál je výrazný. Často se jim totiž z různých důvodů nevyplatí investovat do vlastního řešení. Zde je tedy SaaS ideální volbou, díky které získají plnohodnotný výpočetní výkon a podporu komplexního informačního systému za zlomek ceny. Ušetřené prostředky pak mohou využít pro rozvoj společnosti,“ řekl Lubomír Paprčka, Channel Enablement & Solution Expert SAP ČR.

Našli jste v článku chybu?