Hlavní navigace

Co nového přinese Microsoft Office 2010?

14. 7. 2009

Sdílet

Bude Microsoft Office 2010 revolučním kancelářským balíkem?

 

Přestože má být Microsoft Office 2010 v plné kráse uvolněn až příští rok, již dnes se můžeme díky právě představené verzi Technical Preview obeznámit s četnými vylepšeními oproti starším generacím rodiny kancelářských balíků Microsoft Office.

Revoluční změnou bude v novém Office především jeho webová podoba a možnost tvořit a sdílet své dokumenty s kýmkoli a kdekoli. Vaše výtvory si tak budete moci prohlédnout nejen na  počítači doma, ale i kdekoli jinde na notebooku či v mobilním telefonu. Sdílení v rámci firmy bude tradičně fungovat skrze systém SharePoint, ale i běžní uživatelé se přes službu Windows Live konečně dočkají možnosti sdílet dokumenty.

Samozřejmě i jednotlivé aplikace Office 2010 obsahují řadu nových funkcí. Word je vylepšen například novými uměleckými efekty pro úpravu textu a obrázku, možností sejmout snímek  obrazovky a vložit ho do dokumentu či simultánní editaci dokumentu několika autory najednou. Výraznou změnou prošel i Microsoft Outlook, který dostal ve verzi 2010 konečně funkci seskupování mailů do konverzací (jako to již dlouhou dobu dělá například Gmail), multiformátový inbox umožňující přijímat i hovory a faxy nebo novou formu nápovědy MailTips, jež vám bude dávat praktické rady a upozornění při práci s elektronickou poštou.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?