Hlavní navigace

Co "úžasného" dnes Facebook představí?

6. 7. 2011

Sdílet

Projekt Sparťan

Programovat Facebook pro několik platforem zároveň není pro vývojáře Facebooku jistě žádný med. Společnost proto zvolila novou cestu, kterou nazvala Projekt Sparťan. Jedná se o novou vývojářskou platformu postavenou na HTML5.

Použitím HTML5 u mobilních aplikací by Facebook rozhodně nešlápnul vedle. Společnost by tak například nebyla při každé změně své aplikace závislá na schválení společností Apple a mohla by své aplikace pro různé platformy sjednotit.

Nativní aplikace pro iPad

Další možností je, že Facebook konečně vydá svou nativní aplikaci pro oblíbený tablet od firmy Apple. Facebook totiž z nějakého důvodu zatím nechával vývoj aplikace pro iPad na třetích stranách. Vydání aplikace by však nedávalo moc rozum před dokončením Projektu Sparťan.

Nový nástroj pro sdílení fotografií

Podle některých informací Facebook rovněž pracuje na samostatné aplikaci, která bude umožňovat mnohem lepší sdílení fotografií, než v současnosti.

Spuštění video chatu ve spolupráci se Skypem

Jako poslední připadá v úvahu možnost, že Facebook oznámí partnerství se společností Skype, která uživatelům oblíbené sociální sítě poskytne video chat. To by dávalo smysl, neboť Skype koupil před nedávnem Microsoft, který s Facebookem úzce spolupracuje již řadu let. A Skype by se tak rychle dostal k více než 750 milionům uživatelů Facebooku.

 

Úvodní foto: © Franz Pfuegl - Fotolia.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?