Hlavní navigace

Computerworld: Microsoft umožňuje stahování Office 2010 pomocí "streamingu"

28. 11. 2009

Sdílet

Microsoft umožňuje stahování Office 2010 pomocí "streamingu"

 

Jde již o druhou beta verzi, kterou firma Microsoft uvolnila pro veřejné testování. Již minulý týden totiž vyšla verze Office Professional Plus 2010, jež je zaměřená hlavně na společnosti. Tento krok společnosti Microsoft přišel pouhé tři dny poté, co firma rozeslala malé skupině lidí pozvánky se žádostí o testování verze Home and Bussiness.

Preview dává široké veřejnosti šanci zkusit jednu ze tří verzí, které bude Microsoft nabízet, a obsahuje aplikace Word, Outlook, Excel, PowerPoint a OneNote. Společnost Microsoft ještě doposud nezveřejnila ceny verzí Office 2010 ani přesnější datum než je první polovina roku 2010.

Verze Home and Bussiness je první betou, kterou Microsoft dodává pomocí systému Click-To-Run, který „streamuje“ části balíčku, hned jak uživatelé zahájí stahování a dovoluje jim tak začít s prací během pár minut. Zatímco uživatelé pracují s ukázkovou verzí, zbytek kódu je stahován na pozadí. Tato technologie navíc umisťuje aplikaci Home and Bussiness do virtuálního prostředí, jež je oddělené od Windows, a to pomocí běhu aplikací z virtuálního disku "Q".

 

Podrobnější verzi článku naleznete na sesterském serveru Computerworld na adrese: http://computerworld.cz/software/microsoft-nove-umoznuje-stahovani-office-2010-pomoci-streamingu-5214

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?