Hlavní navigace

Croodsovi, nový animovaný film od Dreamworks, nabízí dosud nevídané vizuální efekty

25. 3. 2013

Sdílet

Podle tvůrců nabízí novinka v kinech dosud nejpokročilejší animované vizuální efekty současnosti. Produkce snímku „Croodsovi“ vyžadovala pro vytvoření filmového obrazu ze 3D modelů více než 80 milionů hodin renderingu.

Při „oživování“ postav, jako jsou např. až příliš starostlivý otec Grug či jeho dcera, rebelující teenagerka Iška, se studio DreamWorks Animation spoléhalo na servery a služby poskytované ve čtyřech geograficky navzájem oddělených serverových renderovacích farmách – v Glendale a Redwood City v Kalifornii, v Las Vegas a Bengalúru v Indii.

Díky nasazení blade serverů osmé generace ProLiant bylo animační studio schopné při renderingu zpracovávat průměrně 500 000 úloh denně.

Při tvorbě exotických zvířat a složitých terénů, s nimiž se Croodsovi ve filmu setkávají, využívali animátoři studia DreamWorks Animation pracovní stanice HP Z820 a Z800. Programové vybavení Remote Graphics Software zase v reálném čase umožnilo spolupracovat tvůrcům v režimu „jednoho monitoru“.

Pro ukládání DreamWorks využil storage systémy 3PAR StoreServ Storage, MSA P2000, StoreAll Storage a StoreOnce Backup spolu s centrální správou StoreServ.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?