Hlavní navigace

Čtvrtá generace procesorů Intel Core spotřebuje při nečinnosti až 20krát méně energie

18. 9. 2012

Sdílet

Na konferenci Intel Developer Forum v San Francisku David Perlmutter prohlásil, že Intel snížil spotřebu energie při nečinnosti počítače v nové generaci mikroarchitektury Haswell více než dvacetkrát oproti druhé generaci, přičemž procesory zároveň dokážou nabídnout požadovaný výkon a reakci. Rovněž dodal, že Intel nabídku úsporných procesorů rozšíří o další řadu, jež bude postavena na stejné architektuře. Nová řada se objeví v roce 2013.

V příštím roce bude kategorie ultrabooků obohacena o čtvrtou generaci procesorů Intel Core, postavenou na 22nm výrobní technologii. Tyto procesory nabídnou podporu pro HD grafiku, nové instrukce pro rychlejší šifrování a výkon i nové hardwarové funkce zabezpečení plus výrazně úspornější režim nečinnosti, díky čemuž se výrazně prodlouží životnost baterie.

V dohledné době se také objeví nová generace procesoru Intel Atom (pracovně označovaná „Clover Trail”), jež přestavuje nový SoC vyvinutý speciálně pro Windows 8. Nová generace je postavena na 32nm výrobní technologii a je určena pro lehké tablety a konvertibilní ultrabooky.

 

Zdroj: TZ Intel

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?