Hlavní navigace

Databáze SQL lze už využít i přímo v iOS

13. 5. 2013

Sdílet

InterBase ToGo je dostupná pro platformy Windows, Mac a nově i pro iOS. K dispozici je i volně dostupná verze InterBase IBLite.

Embarcadero je tak podle svých slov prvním dodavatelem, který nabízí zabudovatelnou databázi pro iOS podnikové třídy. ToGo je ideální pro dodavatele software, podniky a vývojářské organizace, jimž poskytuje společnou relační databázi pro iOS, Windows a Mac a tím významně zvyšuje účinnost a zkracuje dobu trvání vývoje aplikací.

ToGo mj. nabízí automatické šifrování a zabezpečení dat v průběhu celé komunikace a silnou podporu pro transakce na mobilních zařízeních.

IBLite je zase volně šiřitelná verze zabudovatelné SQL databáze InterBase pro iOS. Je dostupná ve verzích produktů Delphi XE4 a RAD Studio XE4, které umožňují vývoj mobilních aplikací. Zákazníci mohou přejít od IBLite k edici InterBase ToGo a získat další funkčnost jako šifrování, podporu více jader a objemnější databázové soubory. Mohou přejít i na klasické prostředí InterBase Server a přidat podporu více uživatelů.

Našli jste v článku chybu?