Hlavní navigace

Datové pásky LTO5 s kapacitou 1,5 TB představilo Imation

Sdílet

Pavel Louda 27. 3. 2010

Novou vlastností páté generace LTO jsou mimo jiné funkce rozdělování datového prostoru pásky s možností zašifrování ukládaných dat na hardwarové úrovni. Cena zařízení činí 2 500 korun (bez DPH).

Výhody novinky dle výrobce:

• Snadnost používání: nové funkce rozdělování datového prostoru pásky umožňují uživatelům znát, jaké informace jsou na pásce uloženy

• Bezpečnost a ochrana: jde o druhou generaci pásek, které umožňují šifrování ukládaných dat na hardwarové úrovni, což napomáhá k bezpečnému uložení citlivých dat při skladování a transportu, spolu s možností použití typu WORM (jednou zapsat – mnohokrát číst).

• Omezení chyb: technologie Tera Angstrom obsahuje tři kroky při výrobě pásek, které významně zlepšují povrch pásky a zlepšují poměr signálu k šumu (SNR), což vede omezení výskytu chyb, zvyšuje produktivitu a výkon.

• Odolná kazeta: patentovaná západka drží unášeč pásky na svém místě, kazetu těsně uzavírá, zamezuje průniku prachu a nečistot dovnitř kazety. Jedinečná třídílná cívka rovnoměrně omezuje mechanické namáhání pasky a ve srovnání dvoudílnými cívkami udržuje pásku plochou.

• Výjimečný výkon a kvalita: patentovaný proces zápisu servo stop optimalizuje navádění pásek a napomáhá přesnému zápisu/čtení dat, umožňuje zlepšit poměr PES (Position Error Signal) k minimalizaci chyb při navádění pásek a zvyšuje celkový datový tok.

Našli jste v článku chybu?