Hlavní navigace

Deduplikační systém s podporou archivačních i zálohovacích funkcí zároveň představilo EMC

Sdílet

Pavel Louda 27. 1. 2011

Novinka má propustnost až 9,8 TB za hodinu a nabízí až 768 TB neformátované kapacity, kterou je možné rozdělit mezi obě vrstvy s ohledem na potřeby výkonu a uchovávání dat.  Přináší také funkce, jako je logické dělení starších dat z důvodu eliminace chyb, dále architekturu umožňující snadný upgrade a migraci či detailní konfiguraci pro případ obnovení po havárii. DD Archiver lze používat se archivačními řešeními jako EMC SourceOne nebo EMC File Management Appliance.

„Nedávný průzkum organizace Gartner ukázal, že přes 60 % velkých podniků bude do konce roku 2011 investovat do archivace či vyřazení starších dat v reakci na neustálý růst jejich objemu. Stávající páskové a diskové systémy často nemají dostatečnou propustnost potřebnou pro zálohování ani deduplikační funkce, aby mohly představovat smysluplné řešení těchto potřeb. Uváží-li uživatelé dlouhodobé uchovávání záložních a archivních dat v jediném systému, budou moci plnit požadavky na stále kratší čas zálohování a zároveň rychle a snadno reagovat na potřeby archivace,“ říká Sheila Childsová, ředitelka průzkumů v Gartneru.

EMC také vylepšila svá další úložná řešení. Nové diskové pole Data Domain Global Deduplication Array (GDA) obsahuje dva nové řadiče EMC Data Domain DD890, díky kterým je podle dodavatele momentálně nejrychlejším deduplikačním úložištěm na světě. GDA také podporuje software Data Domain Virtual Tape Library, který dovoluje zvyšit počet podporovaných zálohovacích aplikací, včetně řešení IBM Tivoli Storage Manager (TSM).

Nové systémy Data Domain DD890 a DD860 s jedním řadičem nabízejí propustnost 14,7, respektive 9,8 TB/h), přičemž systémy Data Domain nově nativně podporují většinu z produktové řady IBM Power.

Našli jste v článku chybu?