Hlavní navigace

Dell se vrací s notebookem XPS 17

Sdílet

-rd 26. 5. 2020

Po téměř desetileté přestávce se na trh vrací XPS 17 jako dosud nejvýkonnější notebook řady XPS. XPS 17 je zároveň nejmenší 17palcový notebook na světě. Díky téměř bezrámečkovému displeji InfinityEdge je podle Dellu menší než 48 % dnes prodávaných 15palcových notebooků.

Je vybaven nejnovějšími procesory Intel Core 10. generace, z grafických karet si lze vybrat i Nvidia GeForce RTX 2060 s technologií Max-Q. Pod krytem se skrývá inovovaný systém chlazení, který maximalizuje průtok vzduchu z ventilátoru, takže přístroj zvládne i velmi náročné úkoly.

Model je vyrobený mimo jiné ze strojově obráběného hliníku a uhlíkových kompozitů, jaké se užívají v leteckém průmyslu. Skládají se ze dvou hliníkových kusů, takže jsou lehké, ale pevné a dostatečně odolné i pro použití na cestách. Jsou také vybaveny novým pantem, aby byl rámeček ze všech stran co nejmenší.

Displej nabízí 100 % barevného prostoru Adobe RGB a 94 % prostoru DCI P3, volitelné rozlišení je dostupné i ve 4K Ultra HD+ (3840 x 2400 bodů).

HD webkamera je ukrytá v horním rámečku displeje, mikrofony s technologií potlačení ozvěny a okolního hluku umístěné na horní hraně.

Nové notebooky řady XPS jsou vybavené funkcí Windows Hello – čtečkou otisků prstů integrovanou přímo v tlačítku napájení.

XPS 17 je první notebook vybavený reproduktory s technologií Waves Nx 3D audio, které vyladil hudební producent Jack Joseph Puig, držitel několika cen Grammy.

Ke koupi bude v létě za cenu začínající na 1500 dolarech.

Našli jste v článku chybu?